• 01
  • 02
  • 03
  • 04
Napsal Ivo Sysala Kategorie: Články
Zveřejněno 26. říjen 2013 Zobrazeno: 3409
Vytisknout

Filadelfie Rodinám - klub (dále jen FrK) je dalším důležitým projektem našeho sdružení. S přibývajícím počtem náhradních rodin, které jsou s námi v kontaktu, vyvstala potřeba tyto rodiny povzbuzovat, pomáhat jim, posilovat pocit sounáležitosti, poskytovat radu v těžších chvílích, zkrátka být jim nablízku. Tyto akce koordinuje Hana Penkalová se svým týmem.

Součástí FRku je:

a)   Den pro pěstounské rodiny: 1-2x ročně pořádáme setkání rodin, které mají děti v NRP. Program je zaměřen na vzdělávání, povzbuzení i relaxaci. Pro děti probíhá vždy po celý den doprovodný výtvarný a sportovní program.

b)  Terénní psychologická poradna: Jednou z nejdůležitějších věcí pro pěstouny je odborné poradenství v oblasti výchovy. To zajišťujeme nepřetržitě již od roku 2009. Pěstouni tak mají možnost si kdykoli objednat bezplatnou konzultaci s naší psycholožkou Mgr. Evou Liberdovou. Konzultace se zpravidla odehrává přímo v jednotlivých domácnostech, což má řadu výhod. Tuto službu využívá v současné době přes 30 rodin.

c)   Neděle o páté: Rodiče (a to nejen ti, kteří bydlí v domech postavených sdružením) se dobrovolně scházejí každý druhý měsíc. Setkání se plánuje v jednotlivých domácnostech, bývá přítomna p. Mgr. Liberdová. Povídají si, věnují se svým radostem i starostem, radí si navzájem. Nepravidelně je pozván host se zajímavým tématem.

d)  Modlitební setkání:  1x v měsíci se  sejdou rodiče, kteří ve svém životě uplatňují aktivní, osobní víru v Ježíše Krista a společně se modlí, povídají si a hledají Boží radu pro svůj život.

e)   Volnočasové akce: Jedná se o kulturní nebo i sportovní akce, které mají za cíl poskytnout prostor celým rodinám pro aktivní oddech, potěšení duše a stmelení celé pospolitosti pěstounů.

f)   Nabídka vzdělávání: Na základě spolupráce s dalšími organizacemi získáváme informace o různých seminářích a vzdělávacích akcích pro náhradní rodiče. Zprostředkováváme pěstounským rodinám  ve Slezsku rychlé předání těchto informací, aby se všichni mohli na jednotlivé akce včas přihlásit.

g)   Pečovatelka: Pěstounským rodinám v regionu nabízíme také odlehčovací služby. Do rodiny dochází naše pečovatelka, která pomůže s hlídáním dětí v době, kdy rodiče mají nezbytné vyřizování ve městě, případně pomůže s chodem domácnosti. Tato služba je financována z projektu ESF „Cílem je zaměstnání“ (více zde>>)

Libí se vám naše nové stránky?

Ano, velmi! - 100%
Spíše ano - 0%
Spíše ne - 0%
Ne, vůbec! - 0%

Celkem hlasů: 1
Hlasování v této anketě bylo ukončeno na: květen 26, 2013

Počítadlo návštěv

493428
Dnes
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
81
175
2229
493428

Vaše IP: 44.201.94.236
Čas: 21.03.2023 20:18:58